Nem árt ha tudod, hogy mit tartalmaz egy nyílászáró (ajtó, ablak) ára

Komplett tokszerkezetet, üveggel, működtető vasalattal és kilinccsel. Az ablak vagy ajtó ára nem tartalmazza a kiszállítást, beépítést, kőművesmunkát, külső-belső párkányokat, takaróléceket (szegőléc), redőnyt, szúnyoghálót,stb. A kiegészítőket minden esetben külön igény szerint számoljuk ki.

 

Az ablak és ajtó cseréjét a lakásfelújítás melyik fázisában kell elvégezni?

A nyílászáró bontásos cseréje esetén az új ablak és ajtó beépítését legkésőbb a festés, glettelés, burkolás előtt érdemes elvégezni. Bontás nélküli nyílászáró csere és panellakások esetén általában mindegy.

 

Mennyi idő alatt készül el a nyílászáró cseréje?

Fontos kérdés! A megrendeléstől számított gyártási idő általában 2-3 hét között van, a színes ablakok, az íves vagy alakos ablakok 3-4 hét között. Az ablak, ajtó megérkezését követően időpont egyeztetés történik, és a legközelebbi mindkét fél által jóváhagyott időpontban a végezzük el az ablak ajtó beépítését. A nyílászáró beépítés időtartama a munka mennyiségétől és a rendelt kiegészítőktől is függ, komplett lakás, családi ház esetén 1-2 nap. Egy ablak, ajtó esetén átlagosan 2 óra.

 

Mire kell számítanom nyílászáró csere kivitelezésekor?

Többnyire reggel 8-9 között kollégáink megérkeznek a helyszínre. Ezután az új ablak és ajtó elemek valamint a szerszámok a munkaterületre kerülnek. Megkezdődik a régi nyílászáró elemek bontása majd az új ablak, ajtó beépítése. Ezt követi az ablak, ajtó szigetelése, majd párkányok, takarólécek szerelése, végül a redőny, szúnyogháló kerül a helyére. Végül az ajtó, ablak finombeállítása, illetve az átadás-átvétel.

 

Hogyan készüljek a nyílászáró beépítésre?

A helységekben, ahol nyílászáró csere lesz, érdemes a portól védendő tárgyakat és a padlót letakarni illetve a nyílászáró előtti részeket kiüríteni, hogy hozzáférhetőek legyenek. A kollégák megérkezése előtt olyan ablak vagy ajtó előtt, ahol nehézkes a parkolás, érdemes gondoskodni megfelelő parkolóhelyről!

 

Jó ha tudod!

"U" érték vagy "K" érték???

Az "U" érték és "K" érték egyforma fogalom. Pár évvel ezelőtt a "K" érték elnevezés volt a jellemző, manapság az "U" érték kifejezést használjuk. Mit is jelöl pontosan a nyílászárónk üvegén ez a jelölés?

 

Ez az érték a hőátbocsátási tényezőt jelent mely azt mutatja meg, hogy egy épületszerkezeten vagy ablakfelületen egységnyi idő alatt mennyi energia távozik. A hőátbocsátási tényező egy tetszőleges vastagságú, 1 négyzetméter keresztmetszetű hasábra adja meg az értéket. A mértékegysége így W/m2K.

 

A nyílászárók különböző anyagokból készülhetnek. Fából, műanyagból vagy alumínium szerkezetből. A legjobb szigetelési értéket a műanyag nyílászárók esetén érhetjük el. Ma a legjobb hőátbocsátási tényező értéke U=0,5W/m2K. Egy 6 légkamrás műanyag ablakprofil, 3 rétegű üveggel ellátva, argon gázzal töltve elérheti ezt a hőátbocsátási értéket is.

 

Nyílászáróink beépítésekor a minél jobb hőszigetelési értékkel bíró termékek beépítésére kell törekedni, hiszen hiába a jól hőszigetelő fal és födém, ha az ablakon eltávozik a hőenergia.

 

Mit látunk az üvegen feltüntetve és mit jelent?

Ha megvizsgáljuk a kiválasztott termékünket, akkor ablakok esetében három U értéket is megkülönböztetünk. Ezek a következők:

 

Uw-(window) - ablak össz-hőátadási együttható. Ez az érték az egész ablakra vonatkozik, melyet az üvegezés U értéke az Ug és a tok U értéke az Uf befolyásol.

 

Az U értékre jellemző hogy kisebb ablakméret esetén romlik, míg nagyobb méretű ablakoknál nő. Ez azért van, mert az üvegfelület a tok anyagához képest nagyobb értékeket érhet el, így a nagyobb üvegfelület esetén jobb hőszigetelési értékeket érünk el.

 

Ug-(glazing) - üvegezés hőátadási együttható. Ez az érték az üvegfelületre vonatkozik, mely függ az üvegtáblák egymástól való távolságától, az üvegtáblák számától és a táblák közti rést kitöltő gáz típusától. Jellemző értékek:

 

24 mm-es, argongázzal kitöltött kettős hőszigetelő üveg: 1,1 W/m2K

36 mm-es, argongázzal kitöltött hármas hőszigetelő üveg: 0,7 W/m2K

44 mm-es, argongázzal kitöltött hármas hőszigetelő üveg: 0,6 W/m2K

36 mm-es, kripton gázzal kitöltött hármas hőszigetelő üveg: 0,5 W/m2K

 

Uf-(frame) - a tok hőátadási együttható, ennek meghatározása méréssel történik.

 

Az U értékről tehát azt mondhatjuk, hogy minél kisebb az értéket jelölő szám, annál kisebb az adott üveg hőátbocsátási tényezője, és nagyobb a hőszigetelő értéke. Általában az 1,4 és 1,1 U értékű üvegekkel találkozunk, ahol az 1,1 W/m2K értékű üvegek a magasabb igényeket is kielégítik.

 

További információért, szaktanácsadásért keressen bennünket!

 

Jó tudni:

A műanyag ablakok különböző tulajdonságokkal rendelkeznek, melyeket a vásárlás során érdemes figyelembe vennünk.

 

Ezek közül a legfontosabbak:

Beépítési mélység: más néven szélesség vagy profilvastagság, mely beépítésre kerül. Kínálatunkban70mm, 71mm, 76mm, 82mm illetve 84 mm profilú ablakokat talál.

Légkamrák száma: nem más, mint magában a szerkezetben lévő légrések, vagyis levegőcellák száma. Elsősorban ezek felelősek a hő- és hangszigetelésért és meghatározzák a műanyag ablak szélességét is. Ablakaink népszerű, 5 illetve 6 és 8 légkamrás változatban érhetőek el.

Vasalat: az a mechanikai rész, melyet a kilinccsel mozgatunk. A megfelelő záródás miatt rendkívül fontos. Műanyag ablakaink mind profi vasaltrendszerrel vannak felszerelve, melyek meggátolják az ablak „kiakadását”.

Üveg: prémium minőségű ablakaink kettő illetve háromrétegű üveggel vannak ellátva. Fontos szempont lehet továbbá az ablaküveg Ug értékének figyelembe vétele is, mely a hőátbocsátási értéket jelöli. Minél alacsonyabb ez a szám, annál jobb az üveg hőszigetelő képessége.

Szárnyprofil: nem más, mint a nyílászáró nyitható szárny felülete, vagyis az a felület, melybe maga az üvegezés kerül. Kínálatunkból választhat a modern, elegáns stílushoz kiválóan illeszkedő, egyenes szárnyprofilú, illetve íves, lekerekített ablakokat is, mely különleges optikai hangsúly kölcsönöz nyílászáróinak